به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران دهدشت با اشاره به اهمیت آموزش در ایجاد اشتغال و توسعه هر منطقه گفت: مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران دهدشت در ترم پاییزه، دوره های مختلف آموزشی را در رشته های فنی و کشاورزی آغاز کرده و کارآموزان زیادی نیز در این مرکز در حال فراگیری این فنون هستند.

طاهر دمساز افزود: در این ترم رشته های مهارتی مختلف مانند تاسیسات، برق خودرو و الکترونیک به کار آموزان آموزش داده می شود.

وی با اشاره به ظرفیت مساعد آب و هوایی و خاک مرغوب در شهرستان کهگیلویه برای پرورش انواع گیاهان دارویی گفت: در حوزه کشاورزی نیز برای نخستین بار مهارت‌های مختلف کاشت، داشت و برداشت انواع گیاهان دارویی در دهدشت برگزار شده که این دوره با حضور ۲۰ کارآموز به مدت ۳۰۰ ساعت در حال برگزاری است و تا پایان آبان ماه ادامه دارد.
دمساز با اشاره به اینکه این دوره در دو مرحله تئوری و عملی برگزار می‌شود، افزود: در دوره تئوری فیلم‌های آموزشی، و اصول مورد نیاز در کشت صحیح انواع گیاهان دارویی آموزش داده می‌شود و در مرحله عملی هم کشت ۱۲ نوع گیاه دارویی از جمله زعفران، رازیانه، زیره سبز، زیره سیاه، سیاه دانه و دیگر گیاهان سازگار با اقلیم شهرستان را آموزش می‌بینند.
رئیس فنی و حرفه‌ای برادران دهدشت اضافه کرد: این دوره آموزشی در راستای ایجاد اشتغال و توسعه کار آفرینی و تولید برگزار شده و از تمامی ظرفیت‌های درونی و بیرونی سازمان فنی و حرفه‌ای برای ارائه این مهارت‌ها استفاده خواهد شد تا شاهد اشتغال جوانان و افراد جویای کار باشیم.

 

منبع:

http://www.iribnews.ir/


گیاهان دارویی آموزش ,گیاهان ,دارویی ,دهدشت ,دوره ,مرکز ,گیاهان دارویی ,مرکز آموزش ,برادران دهدشت ,انواع گیاهان ,دارویی آموزش ,انواع گیاهان دارویی ,گیاهان دار منبع

مشخصات

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فروشگاه اینترنتی سایت تخصصی بازی و سرگرمی گروه تحقیقاتی اکسیر ffghh فروشگاه آنلاین قهوه جی علوم نهم دانلود رایگان فیم و سریال های جدید ایرانی 99 داستان عاشقانه اسپلنج کد اهنگ پیشواز کم اوردم مهد رمضانی جواب صفحه ۶۶ نگارش هفتم سن رویا جاویدنیاgo دانلود رایگان رمان هوسی در گذشتهgogo همخانوادهسوال سنگ ها کاربرد شان اولین تلویزیون رنگی در کدام کشور به وجود امد بازيگرنقش هديه درسريال ترکى ماکسيرا متن آهنگ روزون خاش از عمران طاهری دانلوداهنگترنگارینگارینگارینگ